Wybór właściwych “kopnięć”

Wybór właściwych “kopnięć”

Jest więcej , niż jeden ze sposobów, aby dostać się pod wodą z punktu A do punku B. Jest to dobre , ze względu na fakt, iż możesz wybrać technikę przemieszczania się, jak również, możesz zmieniać “kopnięcia” płetwami, tak, aby uniknąć skurczy i wyczerpania.

“kopnięcia” płetwami najczęściej stosowane przez płewtonurków:

  • Flutter kick
  • Modified flutter kick
  • Frog kick

Spójrzmy na każde z nich.

1. Flutter kick

To jest standardowe “kopnięcie”,którego każdy kursant uczy się podczas kursu podstawowego. Może być bardzo wydajne, jeżeli wykonuje się je w sposób właściwy.Jak zapewne pamiętacie z kursu podstawowego, tzw flutter kick wykonuje się od bioder, przy zachowaniu prostych kolan. Należy jednak pamiętać, iż przy tzw flutter kick można poczynić wiele zniszczeń w środowisku wodnym.

2. Modified flutter kick

To nieco zmodyfikowany flutter kick, który pozwoli Ci trzymać płetwy z dala od koralowców i mułu. Jest popularny wśród nurków jaskiniowych i technicznych, ale także wśród nurków rekreacyjnych.Polega na poruszaniu dolną partią nóg i kostkami.

3. Frog kick

To kolejne, dobre”kopnięcie” , gdy chcesz uchronić środowisko wodne od zniszczeń. Jest popularne wśród nurków jaskiniowych i technicznych.Pozwala na potencjalnie szybsze przemieszczanie się pod wodą, niż tzw modified flutter kick i uważa się ,że jest lepsze przy pokonywaniu większych dystansów. Jednak, opanownie tego ” kopnięcia” wymaga zwykle , relatywnie dłuższego okresu czasu.Pomaga uniknąć skurczy.

Dobrym sposobem na nauczenie się frog kick jest obejrzenie filmu, na którym płetwonurek demonstruje ten rodzaj ” kopnięcia”.Następnie,  należy przećwiczyć ten rodzaj “kopnięcia ” pod wodą.

O czym należy pamiętać.

W zależności od okoliczności, możesz zastosować trzy różne rodzaje ” kopnięć” płetwami.

  1. Dla maximum wydajności , aby uniknąć zniszczeń w środowisku wodnym, użyj standardowego flutter kick.
  2. Aby poruszać się wolno i ostrożnie wokół koralowców i w pobliżu mułu, czy też innych , potencjalnie kruchych objektów, użyj modified flutter kick.
  3. Aby zmiejszyć ryzyko zmieszania wody, przy pokonywaniu większych dystansów użyj frog kick.

Potrzebujesz pomocy przy opanowaniu któregoś z trzech “kopnięć” płetwami- skontaktuj się z lokalnym centrum nurkowym SDI.

Aby uzyskać więcej wskazówek co do Twoich płetw do nurkowania
Sprawdź nasze posty – Wszystko o czym powinieneś wiedzieć , odnośnie płetw do nurkowania »

Related Blog Articles

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*