New Mask Preparation Infographic

Przygotowanie nowej maski do użycia

Należy pamietać , że na nowej masce  znajdują się pewne substancje chemiczne, stanowiące pozostałość po procesie produkcji.

Nowa maskę trzeba przygotować do użycia, tak, aby usunąć substancje , pozostałe po procesie produkcji i zapobiec parowaniu maski.

Dlatego , podczas kursu Open Water Scuba Diver mówi się o tym, jak ważne jest wyczyszczenie szkieł w masce, przed jej użyciem

  • Po pierwsze , potrzebny jest odpowiedni środek czyszczący. Możliwości jest tutaj kilka, np.: pasta do zębów czy płyn do mycia naczyń . Jednak, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie środka, specjalnie przeznaczonego do czyszczenia maski i taki też, środek zalecamy.
  • Po drugie, należy postępować zgodnie ze wskazówkami.Jeśli stosujesz środek, specjalnie przeznaczony do czyszczenia maski, przeczytaj instrukcję i zgodnie z nią postepuj.
  • Po trzecie, pamiętaj,iż , aby dobrze wyczyścić maskę, potrzeba trochę czasu.Należy poświęcić na to około 5 minut, stosując duże ilości środka.

Ogólnie mówiąc,należy nakładać środek na wewnętrzną stronę szkieł i energicznie pocierać kciukiem, po czym spłukać wodą.Czynność tę trzeba pwtórzyć kilka lub kilkanaście razy.

Przeczytaj nasz post-Wszystko, co powinieneś wiedziec o masce do nurkowania »

Aby sprawdzić, czy szkła maski są już wystarczająco czyste, przyłóż maskę do twarzy i zrób wydech( nie nakładaj,wcześniej środka zapobiegającego parowaniu).Szkła mogą odrobinę zaparować, lecz wciąż będzie można przez nie widzieć.


For more tips on your scuba mask
Przeczytaj nasz post – Wszystko, co powinieneś wiedziec o masce do nurkowania »

Related Blog Articles

Mask-Selection
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*